Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • 2021.07.28 - Informacja dotycząca awarii oraz prac wykonywanych 27 lipca 2021 r.

  Szanowni Państwo.

  W poniedziałek i wtorek udostępnialiśmy informację z Zakładu Usług Komunalnych w Lubiczu o planowanym 27 lipca od 22:00 wyłączeniu w gminie wody z powodu prac na sieci wodociągowej, prowadzonych przez Toruńskie Wodociągi. Niestety, wody w kranach w niektórych miejscowościach tego dnia nie było już w godzinach popołudniowych, co nie miało jednak żadnego związku z nocnymi pracami, a wynikało z nagłej awarii podczas prac w Lubiczu Dolnym. Po wczorajszej awarii wójt Marek Nicewicz w trybie pilnym zażądał od prezesa ZUK raportu. Okazało się, że na ul. Ogrodowej koparka uszkodziła niezinwentaryzowaną i nieoznakowaną rurę, która znajdowała się na głębokości 1,2 m. W czasie usuwania tej awarii rozszczelnieniu uległy również inne sąsiadujące elementy sieci, a to spowodowało konieczność zamknięcia zasuw i w konsekwencji brak wody w 10 miejscowościach. Cała naprawa trwała niemal do godz. 22:00, co zbiegło się z godziną planowanego wyłączenia wody. Dla jasności sprawy w załącznikach prezentujemy raport w całości. W imieniu ZUK-u i gminy przepraszamy za zaistniałą sytuację.

  Raport z awarii 27.07.2021 r.

 • 2021.04.01 - Wydłużenie terminu doręczenia przesyłek listowych.

  W związku z wprowadzeniem przez Zarząd Spółdzielni Socjalnej "Lubiczanka" dodatkowych środków ochrony w postaci trzech dni roboczych przechowywania doręczanej przesyłki listowej, poleconej oraz rejestrowanej (ZPO) do odbiorcy mający na celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracowników, klientów i partnerów biznesowych. 


  Ze względu na współpracę Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. ze Spółdzielnią Socjalną "Lubiczanka" termin dostarczenia niektórych przesyłek nadanych przez naszą Spółkę zostanie wydłużony. Dlatego też termin płatności faktur wystawianych przez Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu Sp. z o.o. liczony będzie od dnia otrzymania faktury.

 • Budowa sieci kanalizacyjnej - Krobia, ul. Cytrynowa, Krótka, Jaśminowa

  2021.06.02 - Budowa sieci kanalizacyjnej - Krobia, ul. Cytrynowa, Krótka, Jaśminowa

  Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami na sieci kanalizacyjnej w Krobi przy ul. Cytrynowej, Krótkiej oraz Jaśminowej od dnia 7 czerwca 2021 r. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.